Dzieło przypadku

Tym razem zdamy się w naszych działaniach plastycznych na przypadek ( do pewnego stopnia oczywiście). Dużą rolę w tego typu działaniach odgrywa wyobraźnia dziecka i to co potrafi ono dostrzec w przypadkowej plamie.

Zaczynamy więc od rozlania niewielkiej ilości tuszu na kartkę po czym obracamy ją w taki sposób aby tusz spływał w różnych kierunkach. Dzieci mogą też rozdmuchiwać tusz przez rurki plastikowe.Utworzy się w ten sposób pewien kształt,w którym staramy się dostrzec coś konkretnego i tutaj potrzebujemy użyć wyobraźni.

Oto nasza plama. Czy widzicie w niej coś ciekawego?

 

Następnym krokiem będzie wprowadzanie koloru i dorysowywanie brakujących części naszej           kompozycji. My użyliśmy do tego pasteli olejnych.

My zobaczyliśmy Kaczkę Dziwaczkę, a raczej jej głowę.

 

Co kryje się tutaj?

 

 

Mamy pięknego motyla.

 

 

Tu wyłania się lew ze wspaniałą grzywą.

 

 

 

 

 

 

Mrówka

 

 

Lis fenek.

 

Ciekawa jestem co wy tutaj widzicie?

 

Tego rodzaju ćwiczenia znakomicie uruchamiają kreatywne,twórcze myślenie.Poprzez rozwiązywanie problemów plastycznych dzieci uczą się twórczego podejścia do innych życiowych sytuacji ( to zaowocuje po kilku latach pracy z dzieckiem).

Jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi nowymi wpisami – polub nas na facebooku:))))  https://www.facebook.com/Kreatywniejemy/

6 thoughts on “Dzieło przypadku”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

CommentLuv badge