Choinki

 

Dzisiaj przychodzimy do Was znów ze świątecznym wpisem i po raz drugi z choinkami. To przykład na to w jak różnorodny sposób można ukazać ten sam temat i dowód na to,że temat jest jedynie pretekstem do dla działań platycznych. Użyliśmy tutaj innych środków plastycznych, choinki są kolorowe, tło również, wszystko utrzymane w szerokiej gamie barwnej. Dzieci same wybrały jakich materiałow chcą użyć przy opracowaniu kolorystycznym tej pracy.

 

Niektóre wybrały kredki ołówkowe i pisaki.

img_2175

Inne pastele olejne itdimg_2176

Gotowe choinki nakleiliśmy na czarny karton tworząc w ten sposób ramę, którą potraktowaliśmy dekoracyjnie. Poprzyklejaliśmy kawałki wydartych białych kawałków papieru , następnie palcami lub nakrętkami po klejach, pisakach itp. stempolwaliśmy to różnymi kolorami.

img_2181

Stworzyliśmy bardzo dekoracyjną oprawę, w której nawet przeciętna praca może wyglądać świetnie. Co wy na to?

img_2186

 

img_2189

 

img_2192

 

img_2195

 

img_2196

 

img_2199

 

img_2201

 

img_2204

 

img_2202

5 thoughts on “Choinki”

  1. Bardzo kreatywne, a jakie dobre dla wyobraźni i rozwoju dziecka. Jestem zdania, aby dać dziecku narzędzia a jego wyobraźnia zrobi wiele:)

    1. Tak, to prawda wystarczy dać dziecku narzędzia, dosłownie tzn. w postaci materiałów i te nie całkiem dosłowne, czyli wiedzę i doświadczenie nauczyciela.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

CommentLuv badge