Radosne bałwanki:)

Nasze radosne bałwanki powstawały etapami. Najpierw więc zrobiliśmy tło pastelami, chcieliśmy aby było jak najbardziej kolorowe bo to ono nadaje tej kompozycji taki optymistyczny nastrój.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Następnym etapem było urozmaicenie tła poprzez wprowadzenie odmiennych środków plastycznych. Stemplowaliśmy farbami czym się dało: palcami, nakrętaki, końcówkami kredek itp. Zabawa była przy tym przednia, usłyszałam piękne słowa z ust dziecka podczas tej czynności ” przecież to nie jest praca tylko zabawa,,. Cudowne słowa, miód na moje skołatane serce:))

Ale do rzeczy. Kiedy tła nam podeschły nakleiliśmy na nie bałwanki powycinane z papieru kolorowego i drobne elementy dorysowane pisakami.

img_2228

img_2234

img_2229

img_2231

Kolejny etap to naklejenie prac na kolorowe kartony i scalenie tego wszytkiego poprzez ponaklejanie kuleczek z białego papieru.

img_2236

img_2238

img_2243

Następnie porobiliśmy jeszcze ślady wykonane końcówkami kredek używając koloru białego i złotego. Na bogato:))

img_2253

img_2256

img_2255

img_2258

img_2259

img_2262

Prace te wykonały wspaniałe przedszkolaki z przedszkola w Kamienicy.

Jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi nowymi wpisami – polub nas na facebooku:))))  https://www.facebook.com/Kreatywniejemy/

oraz na instagramie https://www.instagram.com/kreatywniejemy/

15 thoughts on “Radosne bałwanki:)”

  1. Uwielbiam prace, gdzie widoczna jest twórczość dziecka, a nie osób dorosłych. Piękne 🙂

  2. Aż miło się patrzy jak dzieci tak chętnie biorą się do zajęć plastycznych 🙂 A jaki super efekt końcowy! 🙂 Pozdrawiam!

  3. Prześliczne. My z synkiem w zeszłym roku robiliśmy podobne obrazki tylko tło malowaliśmy farbami plakatowymi. A naklejakismy różne rzeczy:bałwanki, misie, pingwinki 🙂 mielismy wspaniałą zabawę 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

CommentLuv badge