Makata

 

Makata – wspólne dzieło grupy przedszkolaków powstała w kilku etapach pracy. Zaczęlismy od wycięcia pasów z tektury i pomalowaniu ich na różne kolory.

 

Makata

Kolejnym etapem było naklejanie elementów powycianych z papierów kolorowych.

Makata

 

Makata

Wykorzystaliśmy również ścinki papierów naklejając jedne elementy na drugie, tworząc w ten sposób dodatkową przestrzeń kolorystyczną na płaszczyźnie.

Makata

Następnie  dzieci zaopatrzone w czarne markery dorysowywały jeszcze czarne kontrastowe elementy oraz obrysowywały wyklejone elementy. W ten sposób mocniej podkreśliliśmy formę i wprowadziliśmy dodatkowy element formalny-rysunek.

Makata

Dodaliśmy jeszcze białe kropki ( używając drewnianej końcówki pędzla lub kredki) to zamknęło całą kompozycje formalnie-plama,rysunekkropki,ażury.

Makata

 

Makata

 

Makata

 

 

Makata

 

Makata

Najbardziej pracochłonne okazało się połączenie tych wszystki elementów w jedną całość:)) Użyliśmy  listewek i sznurków,  tworząc w ten sposób konstrukcję do której przykleiliśmy taśmą wszystkie elementy(można w tym przypadku użyć również sztywnego kartonu i na nim nakleić wszystko-to pozwoli  na wykorzystanie dodadatkowo kolorowego tła)

Makata

 

Makata

 

Makata

 

Sam projekt wymaga co najmniej trzech zajęć dlatego musimy uzbroić się w cierpliwość ponieważ sam efekt końcowy jest imponujący.  Prace takie złożone w większą całość wygłądają wyjątkowo bogato, tworząc wręcz monumentalne obiekty przestrzenne przywodzące na myśl gobeliny,totemy.Jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi nowymi wpisami – polub nas na facebooku:))))  https://www.facebook.com/Kreatywniejemy/

6 thoughts on “Makata”

  1. Uwielbiam takie zajęcia z maluchami. Ileż tam się można nauczyć nieskrepowanej kreatywności. Dzieci są pod tym względem niewyczerpalnym źródłem. Sa cudowne!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *