Bibułowe tło

Bibułowe tło, które Wam dziś zaprezentuje może byc wykorzystane przy realizacji wielu różnych tematów, jest punktem wyjścia.

Aby uzyskać takie podłoże  należy pociąć bibułę kolorową na różnej wielkości kwadraty i prostokąty a następnie porozkładać je na białym kartonie.

Prace plastyczne

Nastepnie spryskujemy obficie całość wodą ze spryskiwacza, dociskamy bibułę aby lepiej przylegała. Ważne jest aby kartka na którą nakładamy bibułę była gruba gdyż w innym przypadku ze względu na to,iż jest ona mocno zwilżona ,może nam się ona potargać.

Prace plastyczne

Po około 20 minutach możemy ściągnąć bibułę a na białej kartce zobaczymy takie oto ślady po niej. Pozostawiamy nasze tła do wyschnięcia, należy uważać aby nie przenosići ch kiedy są zbyt wilgotne. W zasadzie takie tło mogłoby nas już zadowolić ale my wprowadziliśmy jeszcze pewne dodatkowe wartości.

Prace plastyczne

Mianowicie odbijamy styropianem i białą farbą  na naszym tle uzyskując dodatkową przestrzeń na płaszczyźnie.

prace plastyczne

To jeszcze nie koniec, ponaklejaliśmy jeszcze kawałki bibuły, które tworzą mocniejsze akcenty.

Prace plastyczne

Tak wygląda gotowa kompozycja, autorka dodała jeszcze ramkę z bibuły.

Prace plastyczne

Tutaj mamy również tło z bibuły ale tutaj zamiast odbitek białej farby ponaklejaliśmy czyste kolory z bibuły co dało piękne efekty.

Prace plastyczne

Prace plastyczne

Dodaliśmy jeszcze białe i czarne akcenty.

Prace plastyczne

Teraz przechodzimy do tworzenia kompozycji na naszych tłach. My dla kontrastu postawiliśmy na graficzne rozwiązania. Narysowliśmy czarnym markerem ptaszyskai ponaklejaliśmy na tło.

Prace plastyczne

Opracowaliśmy je graficznie czarnym markerem.

prace plastyczne

A oto efekt końcowy:))))  Jak Wam się podoba?

Prace plastyczne

Jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi nowymi wpisami – polub nas na facebooku:))))  https://www.facebook.com/Kreatywniejemy/

oraz na instagramie  https://www.instagram.com/kreatywniejemy/

15 thoughts on “Bibułowe tło”

  1. Super pomysł. Muszę zrobić z dziećmi. Ostatnio robiliśmy sobie akwarelowe tło na kartce zwilżanej wodą ze spryskiwacza (mokre na mokrym). Świetna zabawa i efekt końcowy 🙂

  2. Świetny pomysł! Nie miałam pojęcia, że bibułę można wykorzystać w taki sposób. To przede wszystkim okazja na kreatywną zabawę z dzieckiem! A efekty są naprawdę dobre. Taki obrazek jest uroczy i wpada w oko 🙂

  3. Bardzo fajny pomysł na zabawę z maluchem 🙂 Pamiętam, że kiedyś w podstawówce dziewczyny farbowały włosy za pomocą bibuły na fioletowo czy zielono hehe :)))

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

CommentLuv badge