Galeria kotów – historia sztuki z pazurem

 

Galeria kotów – historia sztuki z pazurem to wydanie niezwykłe a nawet szokujące. Dlaczego? Ponieważ miejsce człowieka zajmują tutaj koty, ich pyszczki wyglądają z każdej strony tego albumu. W pierwszej jego części – Koty w sztuce – mamy interpretacje najsłynniejszych dzieł sztuki,począwszy od starożytnego Egiptu po postimpresjonizm i prerafaelitów. Trzeba przyznać,że Susan Herbert poradziła sobie znakomicie z wkomponowaniem kotów w te obrazy, widać tu gigantyczną pracę, dobry warsztat malarski i wyczucie. Nie są to bowiem kopie malarskie w dosłownym tego słowa znaczeniu, artystka musiała zmieniać układ ubrań i dostosować całą kompozycję do postaci kota, który pojawia się tutaj zamiast człowieka. Warsztatowo dobra robota. Ja odczuwałam przede wszystki ogromne zdumienie przeglądając ten album, zdumiewający jest bowiem ogrom pracy jaki Herbert włożyła w przygotowanie tych wszystkich opracowań. Przecież w albumie znajduje się kilkadziesiąt obrazów! Zresztą sami  zobaczcie:)))

 

 

Galeria kotów

 

Album z kotami

 

Galeria kotów

 

Album z malarstwem

 

Galeria kotów

 

Galeria kotów

 

Galeria kotów

 

Galeria kotów

Ogromna przyjemność oglądania tych znakomicie dopracowanych obrazów zachęca nas do przejsćia do części drugiej albumu. W tej części  natomiast koty wcielają się w najsłynniejsze postaci z filmów. Susan Herbert z równą starannością jak wcześniej malarskie przedstawia sceny z filmów , w których tym razem główną rolę graja koty. Wszystko to potraktowane z przymrużeniem oka oczywiście:))

Galeria kotów

 

Galeria kotów

 

Galeria kotów

 

Galeria kotów

 

Galeria kotów

Album jest pięknie wydany na kredowym papierze i oczywiście w twardej oprawie. Znakomity pomysł na prezent dla miłośnika kotów i sztuki  w jednym.

Mogłam go Wam przedstawić dzięki uprzejmości wydawnictwa Media Rodzina

9 thoughts on “Galeria kotów – historia sztuki z pazurem”

  1. Szalenie zabawny pomysł! Świetna książka nie tylko dla miłośników kotów, bo jestem przekonany, że u wielu osób wywoła potrzebę zobaczenia oryginału, a to oznacza, że album ma bardzo edukacyjny charakter. Podziwiam też pracę autorki, bo obrazy wykonała po mistrzowsku.

    1. Właśnie, myślę,że ten album może mieć faktycznie takie działanie edukacyjne jeśli ktoś z ciekawości będzie chciał zobaczyć oryginał. Jeśli chodzi o jakość wykonania tych obrazów to ja również jestem pod wrażeniem.

  2. Haha książka idealna dla mnie! Koty w sztuce?! Rewelacja, przecież wszyscy wiedzą, że koty rządzą światem, dlaczego więc nie sztuką? 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *