Mandala

Co prawda mandala to kompozycja na planie koła ale my podchodzimy do tematu kreatywnie i dostosowujemy do swoich potrzeb:)) Również organizujemy przestrzeń wokół centrum tak jak w prawdziwej mandali, używamy przy tym prostych kształtów uzyskanych poprzez odbijanie klockami maczanymi w czarnej farbie. Jest to bardzo proste ćwiczenie, które wykonają nawet małe dzieci, tym bardziej,że wprowadzamy tu element zabawy.

 

 

 

Bambino

Odbijamy przy użyciu różnych kształtów klocków.

Bambino

 

Bambino

 

Bambino

I gotowe:) Jak widać nasza kompozycja oparta jest na zasadzie symetrii.

Bambino

Teraz możemy wprowadzić kolor, również pamiętając o zachowaniu symetrii. Używamy do tego pasteli woskowych, które nadają się do tego zadania znacznie lepiej niż pastele olejne, które są bardzo miękkie i łatwo się rozmazują ( przydają się kiedy chcemy uzyskać bardziej malarskie efekty). Pastele woskowe natomiast cechują się wyższą twardością i nadają się wykonywania prac, które wymagają większej staranności.

Bambino

To doskonałe ćwiczenie wyciszające dziecko oraz uczące skupienia uwagi.

Bambino

 

Bambino

Wprowadzamy kolejne kolory.

Bambino

Następny etap to dodanie wypukłych elementów z plasteliny.

Bambino

 

Bambino

Tak wyglądają nasze prace:))) spróbujcie stworzyć własne:)))

Bambino

 

Bambino

 

Bambino

Jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi nowymi wpisami – polub nas na facebooku:))))  https://www.facebook.com/Kreatywniejemy/

 

21 thoughts on “Mandala”

  1. Świetny pomysł! I teraz zaczynam rozumieć różnice pomiędzy pastelami woskowymi a olejnymi… 🙂 Z pewnością wykorzystamy w naszych zabawach i…przy nauce! Akurat teraz „będziemy na etapie symetrii” – wiec idealnie! Mandale znamy i lubimy, jednak tak jeszcze nie próbowaliśmy. Dzięki za inspirację! Fajnie że Was odkryliśmy!

  2. Wspaniałe prace. Na pewno spróbujemy. Może też odbijemy zakrętki od kleju, bo nazbieraliśmy trochę o różnych fajnych kształtach.
    Mam jeszcze pytanie. Czy te kredki Bambino, widoczne na zdjęciach, to właśnie pastele woskowe?
    Pozdrawiam:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *