Pisanki

Pomału nadchodzi pora malowania pisanek i przygotowywania ozdób świątecznych. Mamy dla Was alternatywe dla często tłukących się jajek – mianowicie jajka styropianowe:))) Możemy z nich przygotować ozdobę  koszyczka wielkanocnego, która będzie nam służyć przez wiele lat.

Zaczynamy od narysowania czarnym markerem wzoru.

 

Pisanki

Następnie zaczynamy wprowadzać kolory, robimy to po kolei,i kolor po kolorze. Oczywiście malujemy farbami.

Pisanki

 

Pisanki

Pomału wypełniamy nasze pola.

Pisanki

I dodajemy mniejsze elementy dekoracyjne. Aby przyspieszyć pracę,używaliśmy suszarki do włosów, podsuszając poszczególne warstwy kolorów. W ten sposób zaoszczędziliśmy wiele czasu.

Pisanki

 

Pisanki

 

 

Pisanki

 

Pisanki

 

 

Oto i nasz koszyczek:)))))  Jak Wam się podoba?

Pisanki

 

 

9 thoughts on “Pisanki”

  1. Piękne. Fajny pomysł. Gdzie dostane takie jajka styropianowe?

  2. Och jakie cuuuda. Ja muszę się przyznać, a w sumie wyznać, że nie mam zacięcia kompletnie do pisanek. Jeszcze kiedyś, jak moja Martusia była tycia, to robiłyśmy razem, malowałyśmy i takie tam. A teraz…byle w jakiejś farbce i już do koszyczka. Smutno mi z tego powodu. Taki pośpiech, prawda? A to takie fajne jest. Choć niezmiennie, od lat, jeździmy święcić do moich rodziców i tak jak kiedyś, tak i teraz Martusia nie odstępuje koszyczka na krok, a ja, wiem, że to cienkie jest, ale zawsze patrzę, czy aby nasz nie najładniejszy:)))) Bez zadęcia, ot dla zabawy.

  3. Piękne i bajecznie kolorowe są te Wasze cudeńka.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

CommentLuv badge