Kwiatki na Dzień Matki

 

Zbliża się Dzień matki więc szykujemy kwiatki:) Żeby się błyszczało i pięknie wyglądało użyjemy folii aluminiowej do wykonania tła.

Zaczynamy?

No, to najpierw przyklejamy delikatnie pogniecioną folię aluminiową to kartki, ważne jest aby nie była to cieniutka karteczka a pożądna kartka z bloku technicznego. Wszystko to po to aby nasze tło sie nie powyginało. Następnie malujemy foliowe tło farbą  w ciemnym kolorze.

 

Bukiet kwiatów

PO pomalowaniu przykładamy czyste kartki do naszego pomalowanego tła tak aby zebrać nadmiar farby i uzyskać gradacje koloru. Możemy na koniec jeszcze przetrzeć folie wilgotną ściereczką, wszystko zależy od tego jaki efekt uzyskaliśmy po odciskaniu kartkami.

Bukiet kwiatów

Następnie bierzemy kredki ołówkowe i na białej kartce rysujemy bukiet kwiatów w wazonie. Kolejny krok to wycięcie go i przyklejenie na samym środku foliowego tła. Jeszcze wokół bukietu przyklejamy powycinane elementy z papieru kolorowego tworząc w ten sposó ramkę. My oczywiście oprócz zwykłego papieru kolorowego użyliśmy również do tego ścinków ze starych prac plastycznych, wzbogacając w ten sposób pracę o dodatkowe wartości plastyczne.

 

Bukiet

 

Bukiet

 

BUkiet kwiatów

 

 

 

Pracae plastyczne z folii aluminiowej

Czegoś tu jeszcze brak, prawda?

Bukiet kwiatów

O teraz jest dobrze:))))))

Jak uzyskaliśmy tak spektakularną różnicę?

Bukiet kwiatów wyklejanka

Otóż wzbogaciliśmy zbyt proste ramki o dodatkowe elementy z kontrasowych kolorów oraz elementy ażurowe. Powklejaliśmy też papier kolorowy w obrębie tła i bukietu, tworząc kontrast pomiędzy płaskim czystym kolorem a zróżnicowaną plamą kolorystyczną uzyskaną kredkami i farbą. Praca  stała się  w ten sposób bardziej wyrazista.

 

 

Bukiet kwiatów

Postemplowaliśmy też farbą w tle i w obrębie bukietu. Użyliśmy do tego końcówki pędzla do mniejszych kropek i zakrętek od kleju do kółek.

Bukiet kwiatów

I gotowe:))) Jak Wam się podoba?

Bukiet kwiatów

 

Prace plastyczne z folii aluminiowej

 

Bukiet kwiatów

 

Bukiet kwaitów

 

Dzień matki

Jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi nowymi wpisami – polub nas na facebooku:))))  https://www.facebook.com/Kreatywniejemy/

 

 

 

9 thoughts on “Kwiatki na Dzień Matki”

  1. Również mamy kilka prac z folią aluminiową w roli głównej. 🙂 Wy macie specyficzna technikę tworzenia.Prace są naprawde ciekawe i imponujące. Po prostu wow! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *