Kolory – Herve Tullet

Zapraszam Was na spotkanie z książką niezwykłą i niezwykłym autorem. Herve Tullet ma na swoim koncie wiele wspaniałych książek dla dzieci ( o nich jeszcze opowiem przy innej okazji) ale ta jest dla nas szczególnie ważna bo traktuje o kolorach. Wszystkie książki tego autora są tak skonstruowane,że dziecko wchodzi w nie całym sobą; potrząsa książką, dotyka, dmucha na nią itp. Czyli są to książki interaktywne pełną gębą i to nie tylko dla dziecka ale i dla dorosłego, który czyta dzieciom. Nas ten autor oczarował, nigdy wcześniej nie trafiliśmy na tego rodzaju książki, które tak wciągają dzieci,że nie chcą się od nich oderwać. One naprawdę docierają do nich ponieważ autor w niezwykły, choć bardzo prosty sposób wchodzi w  ich sposobu myślenia i reagowania. Moje dzieci stwierdziły,że chcą mieć wszystkie książki tego autora. Cóż, przychylam się :))

Ale porozmawiajmy o kolorach:) z Herve Tulletem to świetna zabawa. Tak, właśnie dlatego,że dzieci uczą się najchętniej poprzez zabawę i interakcje. Autor z wykształcenia jest plastykiem więc nie dziwi to,że pod pretekstem dobrej zabawy przemyca wiedzę o łączeniu, mieszaniu kolorów. Wspaniałe!

 

Hevre Tullet

Pierwsze wrażenie – to świetne opracowanie graficzne książki.
Hevre Tullet

Przewracamy kolejne strony a dziecko wykonuje polecenia na nich zawarte. Dotyka, pociera, trzęsie książką i przewraca ją do góry nogami a wszystko to po to aby uzyskać konkretny rezultat. Nie ma tu żadnych elektronicznych gadżetów, tylko papier i ręka.

Hevre Tullet

 

Hevre TUllet

Na poprzedniej stronie należało wymieszać paluszkami plamę farby niebieskiej i żółtej. Oto efekt.

Hevre Tullet

Tutaj sprawdzaliśmy co się stanie kiedy potrząśniemy książką.

Hevre Tullet

I kiedy będziemy ją przechylać w prawą stronę.

Hevre Tullet

A to efekt przyciskania do siebie dwóch kartek.

Hevre Tullet

I jeszcze raz:)

Hevre Tullet

Moim zdaniem sukces tej książki to właśnie interaktywność. Dziecko ani przez chwilę się nie nudzi, wciąż dostaje kolejne zadania i od razu widzi ich efekty. Wspaniała nauka poprzez doświadczenie. Dla rodzica plusem będzie na pewno to,że mimo iż dziecko ciągle miesza i chlapie farbami to ta zabawa nie pozostawia śladów do sprzątania:))))

Jeszcze jeden wniosek mi się nasuwa w związku z książką Kolory a mianowicie taki,że czytanie jej wraz z dzieckiem to wspaniały pretekst aby spędzić czas wspólnie coś robiąc. Każde dziecko przecież uwielbia, kiedy rodzic poświęca mu swój czas.Odrywamy się więc od tabletów, telewizorów itp. i dobrej zabawy:)))

Hevre Tullet

Ta niezwykła książka została wydana przez wydawnictwo Babaryba w 2014 roku

Oprawa twarda

Format –  225/ 225mm

stron – 65

 

 

23 thoughts on “Kolory – Herve Tullet”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *