Herve Tullet + konkurs

 

Zapraszamy Was po raz kolejny do zaczarowanego świata wyobraźni Herve Tulleta. Tym razem chcemy przybliżyć trzy książeczki, których wspólną cechą jest oczywiście interaktywość oraz to,że wciągają dzieci całkowicie. Czytanie ich to niezła zabawa a każda strona przynosi nowe zaskakujące zadania do wykonania. Dmuchamy więc, naciskamy, potrząsamy, szepczemy lub krzyczymy aby wywołać konkretny efekt, widoczny po przewróceniu kartki. Na końcu wpisu szukajcie informacji, jak wygrać jedną z nich – ogłaszamy konkurs.

Opracowanie graficzne książek  jest genialne proste i piękne, przyznam,że to najpierw zwróciło naszą uwagę ale kiedy zaczęliśmy je czytać dzieciom ich reakcja nas całkowicie zaskoczyła. Były zachwycone, prześcigały się w wykonywaniu zadań, mówiły do kolorowych kulek jakby były one prawdziwe. Tablety i wszelkie urządzenia elektroniczne na bok bo te książki są lepsze, pozwalają rozwijać wyobraźnie i kreatywne myślenie. O tak!

 

Herve Tullet

Figle migle nie pozwolą nam w spokoju poczytać:))) o nie!  Razem z kolorową kropką podążamy poprzez różne zawirowania, pomagając jej przez nie przejść. Paluszki dziecka pokonują przeszkody, zawijasy, muszą dostosować szybkość wykonywanych zadań, nie lenią się ani przez chwilę. Ile przy tym pisków, śmiechów i krzyków!

Herve Tullet

 

Herve Tullet

Naciśnij mnie to książka , która trafiła już na listę bestsellerów New York Timesa. To chyba o czymś świadczy! Skonstruowana jest na tej samej zasadzie co pozostałe dwie pozycje, autor zadaje  nam  działania do wykonania, które powodują konkretne efekty. Przekręcając książkę w prawo lub w lewo obserwujemy jak kolorowe kulki przetaczają się w danym kierunku.

Herve Tullet

Potrząsając książką, stawiając ją do góry nogami obserwujemy kolejne efekty naszych działań.

Herve Tullet

Dmuchając sprawiamy,że kulki rosną do niesamowitych rozmiarów a wszystko to na niby, tak właśnie działa dziecięca wyobraźnia.

Herve Tullet

Och – w tej książeczce do zabawy zaprasza nas niebieska kuleczka, która wciąż do nas mówi a my jej odpowiadamy. Ja nazywam tę książkę , ”książką logopedyczną,, ze względu na to,że dziecko posługuje się tu właśnie ośrodkiem mowy. Podstawowym dźwiękiem jest tytułowe och, które wypowiadamy z różnym natężeniem i szybkością; szepczemy, krzyczymy a nawet wrzeszczymy. Och!

Herve Tullet

 

Herve Tullet

 

 

Herve Tullet

 

Są tu również inne dźwięki a tworzenie ich wymaga od dziecka twórczego podejścia.

Herve Tullet

No i po takiej lekturze nie potrzebujemy już logopedy:)

Herve Tullet

Na koniec zostawiłam rarytas – Memo labirynty – dwie gry edukacyjne w jednym. Sami popatrzcie jak są pięknie wykonane! Wiecie jakie to ważne, aby od najmłodszych lat otaczać dzieci pięknymi zabawkami, książkami? Jak to wpływa na ich rozwój, postrzeganie świata w późniejszych latach? Jeśli tu jesteście to na pewno wiecie:))) Taką zabawką są Memo labirynty, mamy tu czyste, podstawowe kolory + czerń i biel czyli to co małe dzieci lubią najbardziej ponieważ  gra przeznaczona jest dla dzieci od 3 lat wzwyż.

Herve Tullet

Karty wykonane z grubej tektury są dwustronne, z jednej strony mamy wzory czarno – białe z drugiej kolorowe. Możemy więc bawić się na dwa sposoby, tworząc przy tym piękne kompozycje.

Hmmmm… chyba coś tu nie pasuje:))))) ale tym się nie przejmujemy i układamy od nowa.

Herve Tullet

Uwaga konkurs – aby wygrać książeczkę Och wystarczy polubić naszą stronę na facebooku oraz udostępnić ten wpis lub post z facebooka. Oczywiście zgłaszamy chęć udziału w komentarzu pod wpisem na blogu lub na facebooku. Konkurs trwa od 9 do 16 maja. Zapraszamy:)))

Wszystkie te cudeńka zostały wydane przez wydawnictwo Babaryba

 

 

79 thoughts on “Herve Tullet + konkurs”

  1. Ku mojej uciesze Naciśnij mnie jest wreszcie w ciągłym użyciu. Z przyjemnością pobawilibyśmy się kolejną książeczką, stąd zgłaszamy chęć udziału w konkursie.

  2. Kreatywnie jak książeczki zgłaszam chęć i zapał wielki -chcę wziąć udział w konkursie tym aby poznać tajniki i zobaczyć jakrosną dmuchane baloniki )

  3. Bardzo fajne te książeczki. Córka troszkę na nie za mała ale czekam aż dorośnie do układania labiryntu z kart. Będzie fajna zabawa 🙂

  4. Także chciałabym wziąć udział w konkursie, zwłaszcza że niebawem pojawi się w naszej rodzinie kolejny smyk, a te książeczki mnie oczarowały

  5. Moje przedszkolaki uwielbiają „Naciśnij mnie” , „Figle migle” oraz serie Turlututu 🙂 do kolekcji brakuje nam „OCH” 🙂

  6. Ja również chciałabym wziąć udział w konkursie. Jestem zachwycona kolorem, barwa i prostotą
    Zgłaszam udział i pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *