Kalkografia

 

Kalkografia to bardzo prosta technika graficzna dająca spektakularne efekty. Aby ją wykonać potrzebujemy tylko kalkę biurową, papier, klej, nożyczki, no i oczywiście żelazko. Takie efekty uzyskujemy poprzez przeprasowanie kalki na papier. Musimy przy tym pamiętać, aby zanim zaczniemy prasować, położyć na kalkę kartkę papieru ,tak żeby żelazko nie miało z nią bezpośredniego kontaktu. Jak widać poniżej wycinając z różnokolorowych odbitek możemy stworzyć bardzo ciekawe komozycje.

kalkografia

Nie zaszkodzi też wprowadzić trochę koloru Wystarczy po prostu przeprasować kalkę po wcześniej malowanym farbami tle. I mamy takie oto efekty. Możemy też użyć różnych kolorów kalki.

 

 

kalkografia

 

kalkografia

 

kalkografia

Jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi nowymi wpisami – polub nas na facebooku:))))  https://www.facebook.com/Kreatywniejemy/

 

10 thoughts on “Kalkografia”

  1. Bardzo ciekawy pomysł, nigdy wcześniej nie spotkałam się z takim użyciem kalki. Ładne i kreatywne prace.

  2. Często wykorzystuję kalkograf z dziećmi. Jest świetny dla maluchów, które nie odnajdują się w innych technikach, bo tu zawsze stworzą coś ciekawego.

  3. Mega! W dzieciństwie uwielbiałam kalkować – szczerze mówiąc słyszałam o tej technice, ale nigdy nie miałam okazji nią tworzyć 😉 Moje pytanko – po przeprasowaniu wycinamy wzory i komponujemy obraz – dobrze zrozumiałam???

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *