Świerszczyk

Świerszczyk jest z nami już od dłuższego czasu i na pewno jeszcze długo pozostanie, chętnie też wracamy do wcześniejszych numerów,które leżą sobie na tzw. kupce i czekają na swój czas. Pewnie wrócimy do nich jeszcze nie raz:))) Ale, ale przecież nie o tym chciałam pisać, miało być o nowym wydaniu Świerszczyka, którego hasło przewodnie – W zdrowym ciele zdrowy duch – bardzo do mnie  przemawia. Cóż, miałam zacząć ćwiczyć, biegać a rower stoi obrośnięty pajęczynami i nie pamiętam kiedy ostatni raz był w użyciu. Ale poprawię się, na pewno! Już jestem zmotywowana.

 

Świerszczyk

Kiedy widzę,że nawet czarownica Irenka rozpoczęła intensywne treningi:)) postanawiam  również działać.

Świerszczyk

Mrówki w mrowisku także nie próżnują, ruszają się od rana do wieczora.

Świerszczyk

W rubryce Ćwiczenia z myślenia można nieźle pogimnastykować umysł.

Świerszczyki

Jak łatwo można się domyślić w Kopniętym królestwie nie panuje bezruch, bracia Czyścioch i Uświniuch o to zadbali.

Świerszczyk

W numerze oczywiście mamy dalszą część kwadratowej gry, tym razem jest to kwadatowa gra sportowa. Przy okazji można poćwiczyć umiejętność wycinania a to przecież też jest świetne ćwiczenie dla małych paluszków:)

Świerszczyk

O korzyściach płynących z aktywności fizycznej  dowiemy się wiele w rubryce – Chcę wiedzieć więcej

Świerszczyk

Wielkie czytanie natomiast zaprasza na opowieść o tym, że czasem pewne niedogodności ( takie jak zepsuta winda) mogą wyść nam na zdrowie.

A w rubryce – Wytęż wzrok – niespodzianka – mój rysunek:))))) szukamy 15 różnic między obrazkami.

Kto jeszcze nie ma tego numeru Świerszczyka na pewno w tym momencie ruszy do kiosku:)))) oczywiście biegiem:)) lub przynajmniej truchcikiem.

Świerszczyk

 

Świerszczyk

 

9 thoughts on “Świerszczyk”

  1. Świerszczyka pamiętam jeszcze z czasów mojego dzieciństwa, a było to 30 lat temu. Człowiek się starzeje a Świerszczyk dalej uczy i bawi.

  2. O ja doskonale pamiętam świerszczyka, zawsze czytałam od deski do deski, jako pokolenie postkomunistyczne nie mieliśmy zbyt wielu rozrywek. Teraz dzieci mają wszystko, ale czy im jest lepiej…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

CommentLuv badge