Wesoły Ryjek i lato

 

Przychodzę do Was z Wesołym Ryjkiem hmm…….jakkolwiek by to zabrzmiało:))) Książeczka w sam raz na początek wakacji,  stworzona do tego aby leniwie ją przeglądać leżąc na piasku , wschłuchującsię w szum fal. O tak!

Większość z Was na pewno zna już serię o Wesołym Ryjku z wcześniejszych wydań lub z publikowanych w magazynie Dziecko odcinków o jego przygodach. Tym razem perypetie tego miłego prosiaczka odbywają się w przepięknych okoliczność przyrody, które  przynosi nam lato.

 

Wesoły Ryjek

Ryjek ma mamę,tatę oraz żółwia przytulankę – to jego najlepszy przyjaciel, wierny towarzysz przygód. Świat Ryjka i jego rodziny jest przyjazny, ciepły i pełen miłości. Tato jest wsparciem i zawsze potrafi wytłumaczyć każde zagadnienie, Mama obdarza czułością i beazgraniczną miłością a żółw…….hm… cóż, on wciąż milczy a pomimo to jest najlepszym kompanem i milcząco uczestniczy we wszystkich wydarzeniach  w życiu Ryjka.Ten sielankowy klimat bardzo dobrze dopełniają zabawne ilustracje Agnieszki Żelewskiej.

Wesoły Ryjek

Książka podzielona jest na 10 opowiadań, każde z nich zakończone jest konkluzją o podłożu prawie filozoficznym. Na przykład – rozdział pod tytułem Żaba posiada taką puentę ,, Dziś dowiedziałem się,że nie ma znaczenia, czy jesteś kimś zielonym, skaczącym i kumkającym, czy różowym, biegającym i wesołym. I tak zawsze masz kogoś, kto cię przytuli najmocniej na świecie!”

Wesoły Ryjek

 

Wesoły Ryjek

 

Wesoły Ryjek

 

Wesoły Ryjek

Książeczka pełna pogody, ciepła i poczucia bezpieczeństwa. Lektura w sam raz na lato:)) Polecam.

Tytuł – Wesoły Ryjek i lato

Autor – Wojciech Widłak

Ilustracje – Agnieszka Żelewska

Okładka – twarda

Liczba stron – 48

Wydawnictwo – Media Rodzina

Rok wydania – 2017

cena okładkowa – 24,90

5 thoughts on “Wesoły Ryjek i lato”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

CommentLuv badge