Wydrapywanka – wycinanka

Właściwie to pierwszy raz robiliśmy czarno białą wydrapywankę i muszę przyznać,że efekty są zadowalające. Najpierw pokryliśmy całą kartkę z bloku technicznego białą pastelą olejną.

wydrapywanka

Należy to zrobić bardzo dokładnie, tak aby farba nie przywarła do nie pokrytych miejsc ( te miejsca po prostu nam się nie wydrapią).

Kolejny krok to dokładne zamalowanie tejże kartki czarną farbą. Po wysuszeniu możemy przystąpić do wydrapywania  poziomych pasów, tak jak widać poniżej.

 

wydrapywanka

W międyczasie, kiedy nasze tło wysycha rysujemy pastelami woskowymi kolorowe kwiaty. Będą ładnie kontrastować z czarno białym tłem.

wydrapywanka

 

wydrapywanka

Kwiaty wycinamy i przyklejamy na tło…….hmmm….czegoś tu brakuje….

wydrapywanka

 

wydrapywanka

No właśnie ,aby ożywić kompozycję przyklejamy jeszcze  deszczowe krople. I gotowe:))

wydrapywanka

 

wydrapywanka

 

wydrapywanka

 

wydrapywanka

Jak wam się podoba? Dajcie znać w komentarzach:)

Jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi nowymi wpisami – polub nas na facebooku:))))  https://www.facebook.com/Kreatywniejemy/

10 thoughts on “Wydrapywanka – wycinanka”

  1. Bardzo nam się podoba :)Zawsze jak byłam dzieckiem, to chciałam spróbować takiej wydrapywanki, jednak nigdy pani na plastyce tego z nami nie zrobiła… a myślę, że z chęcią bym i teraz takie coś ogarnęła.

  2. Zachodzę w głowę czy kiedyś robiłam w pracę w takiej technice. Nie pamiętam. Spróbuję się pobawić z Synkiem w przyszłości, bo daje ciekawy efekt, a jak się samemu przygotuje tło do wydrapywania może malucha zaskoczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *