Drzewo – dom

 

Drzewo to dla mnie najpiękniejsza, najbardziej bliska z roślin jakie występują na ziemi. Nie mam w domu kwiatków ( wszystkie  usychają) ale nieustannie zachwyt wzbudzają we mnie drzewa, ich forma, monumentalność. Czyste piękno! Oczywiście, drzewo to również wspaniała inspiracja do działań plastycznych i właśnie dzisiaj chcielibyśmy się z Wami podzielić jedną z takich prac.

Aby przygotować podłoże dla naszego dzieła, należy najpierw przykleić lekko pogniecioną folię aluminiową do kartonu a następnie pomalować ją farbą plakatową lub temperą. Używamy ciemnego koloru.

Collage

Aby uzyskać efekt reliefu oraz bardziej wyrafinowane przejścia tonalne, ściągamy nadmiar farby z folii poprzez przyłożenie kartki papieru i odciśnięcie jej. Uzyskamy w ten sposób ciekawy wzór na odbitce, który wykorzystamy na późniejszym etapie pracy. Kto nas śledzi od dłuższego czasu ten na pewno zauważył,że u nas nic się nie marnuje:)))) wykorzystujemy każdy skrawek:)

Collage

 

Teraz wycinamy z wcześniej uzyskanej odbitki formę drzewa i naklejamy na osi naszej kompozycji ( oczywiście chodzi o wcześniej przygotowane podłoże foliowe). Już samo zestawienie tych faktur daje niesamowite efekty ale my na tym nie poprzestaniemy. Chcemy uzyskać bardziej poetycki obraz drzewa – jako domu dla wszystkich stworzeń. Doklejamy więc okna , drzwi, ptaki, ludzi itp. Na koniec stemplujemy jeszcze tło zamaczanymi w farbie plastikowymi nakrętkami. Wykorzystaliśmy w tej pracy mnóstwo środków plastycznych- mamy farby, kredki, czarny pisak, wycinaki. Samo przygotowanie tła wymaga sporo czasu więc najlepiej podzielić ten proces twórczy na dwa etapy.

Collage

 

Collage

Tutaj drzewo wykonane w podobny sposób ale na tle potraktowanym kredkami pastelowymi. Widać tu jak bardzo forma końcowa dzieła zależy od użytych środków. Bawmy się więc sztuką i szukajmy własnych rozwiązań. Zachęcam gorąco do takich poszukiwań:)))

collage

Jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi nowymi wpisami – polub nas na facebooku:))))  https://www.facebook.com/Kreatywniejemy/

2 thoughts on “Drzewo – dom”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *