Kopia malarska w naszym wykonaniu

 

Dawno nie pokazywaliśmy na blogu naszych własnych prac więc czas najwyższy to nadrobić:) Tym razem nie będą to prace autorskie lecz kopie malarskie dzieł wielkich mistrzów.

Jeśli ktoś chciałby posiadać takie lub podobne dzieła u siebie w domu to można je u nas zamówić:)) Namalujemy każdy wybrany przez was obraz. Kontakt do nas – katek74@o2.pl

Poniżej namalowana przez nas kopia tzw. martwej natury holenderskiej autorstwa Willema Claesz Hedy. W malarstwie holenderskim XVII w. używany był termin stilleben oznaczający – ciche życie. Prawda,że brzmi lepiej niż martwa natura?

Willem Claesz Heda - Martwa natura

Jest to obraz namalowany techniką olejną z ogromną dbałością o szczegóły:)

Willem Claesz Heda - Martwa natura

Następny obraz to kopia wg Iwana Szyszkina – ,,Sosny”, również namalowany techniką olejną.

Iwan Szyszkin - Sosny

 

Iwan Szyszkin - Sosny

Tutaj mamy kopie wg Georgesa de La Toura, mojego ulubionego artysty, który potrafi stworzyć w obrazie niesamowity nastrój. Poniżej ,,Hiob” namalowany wg tego właśnie autora.

 

kopia malarska

 

 

 

Georges de La Tour

Oraz obraz znany pod tytułem ,,Kobieta z pchłą” również wg Georgesa de la Toura. W jego kompozycjach ogromne znaczenie ma światło, które tworzy cudowny, intymny nastrój.

 

 

kopia malarska

 

Georges de La Tour

A to kopia fragmentu ,,Ukrzyżowania” Matthiasa Grunewalda, według mnie jest to najlepszy obraz przedstawiający ukrzyżowanego Chrystusa jaki kiedykolwiek namalowano.

Matthias GRunewald - Ukrzyżowanie

,,Rekonstrukcja” starego obrazu.

kopia malarska

I na koniec martwa natura autorstwa mojego męża , nie jest to już kopia ale kompozycja malowana z natury.

Martwa natura

 

Martwa natura

 

17 thoughts on “Kopia malarska w naszym wykonaniu”

  1. Wspaniały talent – bez dwóch zdań! Pamiętam, gdy jako dziecko przychodziłam do swojego wujka, zawsze z szerokimi z wrażenia oczami oglądałam każdy obraz na jego ścianie. On sam, był autorem każdego i ogromnie mi tym imponował, i imponuje zresztą do dziś 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *