Aniołeczki

Anioły to temat bardzo popularny i wdzięczny zarazem więc również my chętnie go realizujemy. Tym razem chcemy tu wydobyć takie wartości plastyczne jak: rysunek linearny oraz kontrast. Możemy w tych pracach zauważyć kontrast pomiędzy ciemnym tłem i jasnym rysunkiem jak również w niektórych pracach; kontrast pomiędzy barwami zimnymi i ciepłymi.

Od czego zacząć? Oczywiście od pomalowania tła. Stosujemy ciemne i zimne barwy aby wyodrębnić później te kontrasty,  o których była mowa powyżej. Następnie, oczywiście po wyschnięciu tła:)) pastelami wykonujemy rysunek linearny.

 

Anioł

 

Anioł

 

Anioł

 

Anioł

Wprowadzając barwy ciepłe uzyskujemy jeszcze mocniejszy kontrast,wzmocniony jeszcze poprzez zastosowanie kolorowej ramki, która ładnie zamyka nam kompozycję.

Anioł

 

Anioł

Anioł

Pokazaliśmy tutaj różne możliwości pracy nad jednym tematem. Praca w zawężonej gamie barwnej i praca wykorzystująca również kontrast barw ciepłych i zimnych, wybór należy do Was:)))            A więc do dzieła:))

Jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi nowymi wpisami – polub nas na facebooku:))))  https://www.facebook.com/Kreatywniejemy/

 

 

5 thoughts on “Aniołeczki”

  1. Fantastyczne pomysły na prace! Gdy córcia będzie starsza, na pewno wypróbujemy! Pozdrawiam. P.S. Od kiedy najlepiej zacząć z dzieckiem przygodę z rysowaniem? Czy są jakieś przykłady zabaw plastycznych dla maluszków, które skończyły roczek? Trendy Mama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *