Słów kilka o Świerszczyku

Jeszcze nie zdążyliśmy nacieszyć się poprzednim  a już mamy nowy numer Świerszczyka🙂 Temat przewodni aktualnego numeru to – Cuda architektury prosto z natury. Dla chcących pogłębić swoją wiedzę zawsze znajdzie się coś ciekawego; czy wiecie na przykład co to są żywe mosty i gdzie znajduje się hotel w skale? My dowiedzieliśmy się o tych cudach właśnie ze Świerszczyka. Ale wiedza to nie wszystko ma się rozumieć:)))) znajdziemy tu mnóstwo gier, rebusów i krzyżówek do rozwiązania. Spróbujemy narysować ślimaka wraz z jego domkiem, który nosi na grzbiecie. Przeczytamy wiersze i opowiadania a w rubrykach ukryte obrazki i wytęż wzrok poszukamy szczegółów, co na pewno zajmie nas na dłuższą chwilkę:)

Świerszczyk

Piękne ilustracje pani Ewy Poklewskiej – Koziełło zawsze nas zachwycają.

Świerszczyk

Kotek Mamrotek również pragnie żyć w zgodzie z naturą:) hmmmmm…… czy mu się to uda? Oceńcie sami:)

Świerszczyk

Kolorowe zabawy pomogą nam stworzyć Pomponikota a w rubryce wytęż wzrok będziemy szukać 15 różnic między obrazkami. Jest co robić:)))

Świerszczyk

W poprzednim numerze Świerszczyka, poświęconego polskim rzekom Czarownica Irenka nawiązuje ciekawe znajomości.

Świerszczyk

Poznaliśmy legendę o rzece San i jak zawsze zachwycaliśmy się pięknymi ilustracjami.

Świerszczyk

A w wierszykowie pojawiła się moja ilustracja:))

Świerszczyk

Rubryka chcę wiedzieć więcej dostarczyła nam nowej porcji wiedzy o polskich rzekach. Duet ilustratorów  – Anita Andrzejewska i Andrzej Pilichowski – Ragno nie zawiódł nas również tym razem tworząc świetny collage do tejże rubryki.

Świerszczyk 

Zalecamy czytanie dzieciom Świerszczyka:)) jego pozytywne działanie zbadaliśmy empirycznie na własnych pociechach. Stwierdzamy,że jedynym skutkiem ubocznych jest narastająca chęć zdobycia kolejnego numeru Świerszczyka:)

Jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi nowymi wpisami – polub nas na facebooku:))))  https://www.facebook.com/Kreatywniejemy/

4 thoughts on “Słów kilka o Świerszczyku”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *