Zróbmy sobie robota:)

Dzieci bardzo lubią roboty więc postanowiłam wykorzystać ten temat na naszych zajęciach plastycznych. Jest to temat świetny dla przedszkolaków ponieważ przy okazji uczą się one określać podstawowe kształty już nie wspominając o doskonaleniu umiejętności wycinania nożyczkami:)

Jak widać poniżej do wykonania prac wykorzystaliśmy kolory czyste, płaską plamę barwną skontrastowaną z czarnym tłem, które podkreśla nasycenie koloru. Dzieci rozpoczęły pracę od wycięcia podstawowych kształtów i naklejenia ich na czarne tło.

Robot

Następnie dodaliśmy więcej detali, takich jak oczy, elementy dekoracyjne naklejane na podstawowy kształt.

Robot

Aby zintegrować tło z postacią robota nakleiliśmy na czarne tło kolorowe elementy. Powstały bardzo energetyczne, radosne prace. Prawda?

Robot

Robot

Robot

Robot

Robot

Robot

RobotJeśli chcesz być na bieżąco z naszymi nowymi wpisami – polub nas na facebooku:))))  https://www.facebook.com/Kreatywniejemy/  oraz na instagramie https://www.instagram.com/kreatywniejemy/

8 thoughts on “Zróbmy sobie robota:)”

  1. Przypomniałaś mi o tej świetnej zabawie!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

CommentLuv badge