Idziemy do szkoły:))))

Jak co roku wakacje kończą się zaskakująco szybko. Cóż, pora wracać do szkoły:)) My zaczynamy naukę literek na wesoło a Wy możecie się do nas przyłączyć. Będziecie potrzebować: folię aluminiową ( taką spożywczą), kolorowe flamastry, nożyczki, klej no i oczywiście papier.

Najpierw projektujemy swoją literę, ozdabiamy ją wg własnego pomysłu. Kolejny krok to naklejenie folii aluminiowej na sztywną kartkę, karton itp. Robimy to delikatnie i ostrożnie aby nie rozedrzeć folii. Kiedy wszytko jest już zrobione możemy przykleić na to błyszczące tło naszą literę ale to jeszcze nie koniec. Aby praca była bardziej scalona opracujemy jeszcze tło nawiązując kolorystycznie do litery. I to już wszystko:))) Prawda,że nauka liter może być całkiem przyjemna i wciągająca?:))

 

FOLIA ALUMINIOWA

Litera

Litera

Litera

Litera

Litera

Litera

7 thoughts on “Idziemy do szkoły:))))”

  1. Na naukę literek dla nas co prawda jeszcze za wcześnie, ale pomysł genialny! Malowanie na folii aluminiowej mamy już zaliczone 😉

    1. Myślę,że nie każde dziecko ma też cierpliwość aby wysiedzieć w szkolnej ławce 45 minut. Z moich doświadczeń wynika,że dziecko kiedy zaangażuje się w pracę plastyczną to potrafi działać i 2 godziny. Wszystko zależy od tego czy potrafimy sprawić aby te zajęcia były dla niego fascynującą przygodą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *