Pozłotnictwo

Jeśli ktoś z Was chciałby zgłębić tajniki pozłotnictwa to ta książka  – Sztuka pozłotnictwa i inne techniki zdobnicze idealnie się do tego nadaje. Solidnie opracowana, zawiera zarówno wiedzę historyczną jak  i wskazówki praktyczne.

Pozłotnictwo i inne techniki zdobnicze

W zarysie historycznym poznamy jak pozłotnictwo rozwijało się poprzez wieki. Następnie przejdziemy do rozdziału przedstawiającego najważniejsze materiały oraz narzędzia pozłotnicze. W kolejnych  zapoznamy się z metodami złoceń, znajdziemy tutaj mnóstwo praktycznych wskazówek począwszy od przygotowania różnych rodzajów gruntów, poprzez złocenie, srebrzenie, polerowanie, zabezpieczanie i postarzanie pozłoty Znajdziemy w tej książce mnóstwo ,,przepisów” na grunty, pulmenty, przygotowanie szelaku itp. Zapoznamy się także z metodami pozłacania na różnych podłożach. Omówione są również współczesne produkty pozłotnicze.

Pozłotnictwo i inne techniki zdobnicze

Pozłotnictwo i inne techniki zdobnicze

Na końcu umieszczono bardzo przydatny dla wszystkich adeptów pozłotnictwa słownik ornamentów oraz  słownik pozłotniczy.Książka ta może być śmiało nazwana podręcznikiem pozłotnictwa. Jako że uczę właśnie takiego przedmiotu w liceum plastycznym mogę ją śmiało polecić.

Pozłotnictwo i inne techniki zdobnicze

Pozłotnictwo i inne techniki zdobnicze

Pozłotnictwo i inne techniki zdobnicze

Tytuł – Pozłotnictwo i inne techniki zdobnicze

Autor – Arleta Tylewicz

Rok wydania – 2007

Wydawnictwo – eMPi2

Oprawa – twarda

Ilość stron – 184

6 thoughts on “Pozłotnictwo”

  1. Nigdy nie interesowałam się pozłotnictwem, ale ogólnie lubię rękodzieło i na pewno taka książka byłaby pomocna dla osób, które chciałyby się rozwijać w tej dziedzinie.

  2. jak ktoś czuka jak się zabrać za pozłacanie na bank przyda się taka pozycja 🙂

  3. Nigdy mnie ten temat nie interesował, ale jeśli kogoś interesuje to na pewno taka ksiązką jest dla niego idealna

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

CommentLuv badge