Nie zabijaj w dzieciach radości tworzenia.

To chyba już ostatni w tym roku wpis zimowy, pomału szykujemy się na wiosnę:))))

Chciałam przede wszystkim zwrócić Waszą uwagę na to,że każda z poniżej zamieszczonych prac jest całkowicie indywidualna i niepowtarzalna tak jak ich autorzy. Często widzimy w przedszkolach prawie identyczne prace wykonane od szablonu lub co gorsze po prostu pokolorowane kserówki. Błagam , nie zabijajmy w ten sposób kreatywności dzieci bo mogą się one zahamować całkowicie i nie będą potrafiły tworzyć a tylko odtwarzać. I wcale nie jest prawdą,że nie można wyjechać za kontur,że należy kolorować kredkami równiutko w jednym kierunku. Właśnie,że na odwrót:)) Nie bójcie się tworzyć! To nie ma być stres a przyjemność. Nauczyciel jest po to by delikatnie naprowadzać a nie narzucać. Zauważyliście już chyba,że ja kocham przedszkolaki za ich spontaniczność ,szczerość i radość tworzenia, staram się bardzo w nich tego nie zniszczyć bo to delikatna materia. To tyle jeśli chodzi o wprowadzenie.

Nasze prace zostały wykonane dwuetapowo, najpierw namalowaliśmy tło farbami a podczas gdy ono schło narysowaliśmy aniołki. Następnie nakleiliśmy je na kolorowe tło i ponaklejaliśmy białe śnieżynki.  Ciemne kropki dorysowane pastelami stworzyły dodatkową przestrzeń i połączyły postać  z tłem.

Anioł

Anioł

Anioł

Anioł

Anioł

Anioł

I jak Wam się podoba?

Anioł

Jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi nowymi wpisami – polub nas na facebooku:))))  https://www.facebook.com/Kreatywniejemy/

oraz na instagramie  https://www.instagram.com/kreatywniejemy/

5 thoughts on “Nie zabijaj w dzieciach radości tworzenia.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *